11-1048 – Laurant Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Volume | 33 cft |
| Weight | 63 lb |
| Leather | 105 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 6.50 yrd |
Additional information
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 28 × 37.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Laurant |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.