Back to products

Curtis CHAIRS 30368/25JU
Call for Price
11-2114SKS – Eyre Skirted Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Upholstery |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Fiberdown |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Notes | Nailhead Not Available |
| Volume | 34 cft |
| Weight | 94 lb |
| C.O.M. (*) | 10.50 yrd |
Additional information
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 33 × 36.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.