Savannah Wicker Outdoor Streamer Adjustable Chaise Lounge
Call for Price

Adrian CHAIRS 30377/60LE
Call for Price
11-2126S – Calla Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
A transitional barrel back chair, the Calla has a beautiful open fully upholstered arm detail making it a great accent chair. Available as a stationary or swivel chair, the low profile allows it to float in a room.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Velcro Attached |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Volume | 28 cft |
| Weight | 92 lb |
| Leather | 88 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 5.50 yrd |
Additional information
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 32 × 30 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.