Calvin 163 Rocker Recliner
Call for Price

Upright BENCHES 30410B/5187
Call for Price
11-2149S – Cheshire Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
We’ve taken the classic lines of the familiar Chesterfield sofa to create a versatile, swivel tub chair – scaled down and tapered to work in contemporary settings and classic enough to work in traditional rooms.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Notes | Seat std w/ Welt |
| Volume | 30 cft |
| Weight | 88 lb |
| Leather | 123 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 7.75 yrd |
Additional information
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 39 × 27 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.