Trifecta 165 Swivel Recliner
Call for Price

Benson BENCHES 30444B/2546
Call for Price
11-2152 – Natalie Chair
"*" indicates required fields
Description
Our take on a classic Scandinavian aesthetic, with soft, painted frame and tight seat and back. Elegant as head chairs or desk chairs, and strong enough to stand alone as accent occasional chairs in a living room.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Volume | 24 cft |
| Weight | 25 lb |
| Leather | 53 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.25 yrd |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 30 × 33.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Scandinavian |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.