Kent Leather Ottoman
Call for Price
Morgan STOOLS 44475-26WE/1B25EVF4
Call for Price
AE-11-2001-5 – Continental Chaise
"*" indicates required fields
Description
We have thought for some time that the Continental Chair would make an amazing chaise. There was once an image of a certain one which was fantastic. It is scaled to also be a statement piece that is special in any room. It is perfect for the living room, library or bedroom.
Product Details
| Material | Maple Solids |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Volume | 44 cft |
| Weight | 84 lb |
| Leather | 77 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 5.50 yrd |
Additional information
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 71 × 28 × 28.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.