
Pachuca Left-Hand Facing Bumper
Call for Price
ESN128-6 – Smith Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Fiber |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Essential Luxe Medium |
| Notes | Ant. Brass Casters w/Ferrules STD on Front – Satin Nickel Optional |
| Volume | 41 cft |
| Weight | 75 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 139 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 9.25 yrd |
Additional information
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 33 × 39 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.