Lyra Buffet
Call for Price
I3-11-1057S – Ion Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
Petite blackened steel nail heads (optional-not standard) accent the smooth contours on this modern, yet cushy swivel chair. Outside of living spaces, we love it for offices and screening rooms.
Product Details
| Back Type | Loose |
|---|---|
| Back Fill | Fiberdown |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Down Plush |
| Volume | 32 cft |
| Weight | 118 lb |
| Leather | 140 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 8.75 yrd |
Additional information
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 33 × 32.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.