Today’s Hours Getting Hours
Kaitlin Accent Chair - Pearl Gray
Call for Price
Toluca Leather Accent Chair
Call for Price
Kaitlin Rattan Accent Chair
"*" indicates required fields
Description
The Kaitlin Accent Chair combines natural materials with modern design for a chic, laid-back aesthetic. Crafted with a sturdy angular frame, this chair features a blend of wicker and rattan, offering texture and durability. Removable cushions provide added comfort and easy maintenance, making the Kaitlin a versatile and stylish addition to any living space.
Product Details
| Overall Dimensions | 28”W x 33”D x 33”H |
|---|---|
| Colors | Natural/Blue |
| Weight | 44 lbs |
Additional information
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28 × 33 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Natural/Blue |
| Style | Coastal |
| Collection | Kaitlin |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Kaitlin Accent Chair – Pearl Gray
Related products
Billings Upholstered Wing Chair
| Brand | Furniture Classics |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Wood |
| Style | Rustic, Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.