Today’s Hours Getting Hours
Menard Leather Accent Chair - Nightfall Blue
Call for Price
Bentley Leather Sofa - Storm Gray Mx
Call for Price
Menard Leather Accent Chair
"*" indicates required fields
Description
Sophisticated yet inviting, our Menard Accent Chair blends top-grain leather upholstery, sleek vertical channeling, and a swivel mechanism for effortless movement. A perfect harmony of style and functionality in one chair to make your space elegant. Available in Ivory and Nightfall Blue.
Product Details
| Overall Dimensions | 36.5”W x 31.5”D x 29”H |
|---|---|
| Materials | Bovine Leather |
| Colors | Ivory |
| Weight | 102.6 lbs |
Additional information
| Weight | 102.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 36.5 × 29 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Menard |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.