Hanover Roll Arm Loveseat
Roll-arm loveseat with plush bed‑pillow backs and top‑stitched seat cushions, sized for smaller spaces. Fabric upholstery; 62 in. wide for smaller rooms.
"*" indicates required fields
Wearing an air of contemporary cool, the Hanover Loveseat delivers seating with an easy style to even your smaller spaces. Bring the plush comfort of bed-pillow back cushions and top-stitched seat cushions to your sitting room, bedroom, or condo living room. Or pair the roll arm loveseats together in a larger gathering space – at its Everyday Value pricing, hallmark Bassett quality is the perfect anchor to gracious living in any room. In-stock delivery can seat you and your guests within a month, while custom options take a few weeks more to quickly further your personal design plan.
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 62 × 37.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Cloud |
| Style | Contemporary |
| Collection | Hanover |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hanover Roll Arm Chair
Related products
Brett Loveseat with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Transitional |
Huck Double Reclining Loveseat
| Dimensions | 38 × 67 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Customizeable, Grey |
| Features | Customizeable |
| Style | Transitional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.