Jameson - Hickory Power Zero Gravity Console Loveseat
Call for Price
Knight - Black Manual Reclining Swivel Chair And Ottoman
Call for Price
Jameson – Hickory Power Zero Gravity Sofa
"*" indicates required fields
Description
The picture of refined luxury, the Jameson Sofa Group exudes a classic style that marries well with the modern conveniences of motion upholstery. Featuring a supple leather cover with custom match in a rich Hickory hue, this Zero Gravity group doesn’t force you to sacrifice aesthetics for the sake of innovative comfort.
Product Details
| Supple leather with custom match | Yes |
|---|---|
| Power recline | Yes |
| Power headrest | Yes |
| Zero-gravity recline | Yes |
| Ready to easily mount any FreeMotion® bracket and battery | Yes |
| Pad over chaise for full body comfort | Yes |
| IntelliSwitch with USB port and home button | Yes |
Additional information
| Dimensions | 40.5 × 91 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Hickory Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Jameson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Jameson – Hickory Power Zero Gravity Console Loveseat
Jameson – Hickory Power Zero Gravity Recliner W. Power Headrest
Related products
Levitate Leather Zero Gravity Power Recliner
Stressless® Consul (M) Classic Base Recliner with Ottoman
Stressless® Sunrise (M) Classic Base Recliner with Ottoman
Stressless® Sunrise (M) Classic Base Recliner with Power
Stressless® Sunrise (M) Signature Base Recliner with Ottoman
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.