Above The Lakes Framed Print
Call for Price
Destinations - Sturbridge TV Stand in Espresso
Call for Price
LR-1047-6TB – Broderick Tilt Back Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Loose |
|---|---|
| Back Fill | Fiber |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Plush |
| Volume | 44 cft |
| Weight | 121 lb |
| Leather | 164 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 8.75 yrd |
Additional information
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 34.5 × 39.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Christopher 3-Way Lounger
| Brand | Bradington Young |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Nailheads |
| Style | Transitional |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.