Cascade Reagan Entertainment Console
Call for Price

Tabor Power Armless Recliner with Power Headrest
Call for Price
P2 Armless Recliner
P2 Armless Recliner
"*" indicates required fields
SKU:
LU340AR23000
Category: Recliners
Tags: Gray, Legacy Classic Furniture, Melrose Desert Oak 4230, Recliners, Reclining
Description
Product Details
| Width | 33 |
|---|---|
| Depth | 42.8 |
| Height | 34 |
| Finish | Melrose Desert Oak 4230 |
| Fabric | Verona Fossil 3005 |
| Material | Framed Crafted of Select Hardwoods, Quartered White Oak Veneers on Exposed Wood |
| Hardware | N/A |
Additional information
| Dimensions | 42.5 × 33.5 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Melrose Desert Oak 4230 |
| Style | Transitional |
| Collection | LU340 Luna Verona Fossil UP |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Armless Chair With Storage Drawer And Manual Ratchet
Related products
Loft Living, Dimitri Living Room Dimitri Recliner Divided Back – Pwr with Art Headrest
Stressless® Sunrise (M) Classic Base Recliner with Ottoman
Stressless® Sunrise (M) Cross Base Recliner with Ottoman
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.