Gable Road Tall Chest - 802 Bay / 02 Bronze Knob
Call for Price
CEA-704-V1 - Theodore Four Drawer Chest - Clove
Call for Price
Stressless® Mayfair (M) Classic Base Recliner with Power
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
173170657981110
Category: Recliners
Tags: Calido - Light Beige, Cream, Customizable, Recliners, Reclining, Stressless
Description
Elegant and laidback, the Stressless Mayfair has the classic Stressless look. Its cushioning is extra supple and comfortable, and contributes to making this one of our top sellers. A classic look bursting with state-of-the-art comfort technology makes this an excellent representative of the renowned Stressless comfort.
Product Details
| Size | Medium |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Color | Calido – Light Beige |
| Wood Color | Wenge stain |
| Battery | No |
Additional information
| Dimensions | 30.31 × 31.1 × 39.76 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Cream |
| Detail Color | Calido – Light Beige |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Stressless® Mayfair |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Stressless® Mayfair (M) Classic Base Recliner with Ottoman
Stressless® Mayfair (M) Cross Base Recliner with Ottoman
Stressless® Mayfair (M) Signature Base Recliner with Ottoman
Stressless® Mayfair Home Office
Related products
Stressless® Sunrise (M) Cross Base Recliner with Ottoman
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.