Stella Barstool Side
$740.00 Original price was: $740.00.$458.99Current price is: $458.99.

Davis Leather Power Rocking Recliner with Power Headrest
Call for Price
Surrey Hills Recliner Bay Brown
"*" indicates required fields
Description
The back of the Surrey Hills Recliner is a gently curved trellis grid that’s too beautiful to hide against a wall. Crafted of American white oak, the chair’s arms and legs have an attractive swell and taper, cradling finely tailored cushions. A footrest is tucked up beneath the wide, roomy seat in the upright position; pushing back raises the footrest before continuing to a full recline.
Additional information
| Dimensions | 34.5 × 31.5 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Reclining, Wood |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Christopher 3-Way Lounger
| Brand | Bradington Young |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Nailheads |
| Style | Transitional |
Loft Living, Danae Living Room Danae Recliner Solid Back – Manual
Loft Living, Dimitri Living Room Dimitri Recliner Divided Back – Pwr with Art Headrest
Stressless® Mayfair (M) Cross Base Recliner with Ottoman
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.