Blake Slope Arm U-Shaped Sectional
Call for Price
Refuge Sofa, Armless, Arctic White
"*" indicates required fields
SKU:
23854-A
Category: Sectional Parts
Tags: Fabric:, Plush White Polyester, Sectional Parts, Uttermost, White
Description
A modern silhouette that offers style and a comfortable place to curl up. The Refuge modular collection is crafted with premium, high durability foam cores and synthetic down wrap. Featuring the patented RidgEraser technology to ensure consistent comfort between cushions. Upholstered in a velvety textured recycled polyester fabric in light sand.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 40 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Plush White Polyester |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.