Kent Slope Arm Accent Chair
Call for Price
Lester STOOLS 44503-26WE/1B25EPF4
Call for Price
AE-22-1065APT – Hughes Apt Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Fiberdown |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Volume | 81 cft |
| Weight | 232 lb |
| Leather | 311 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 20.25 yrd |
Additional information
| Weight | 232 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 86 × 32 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
Studio C Essentials Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.