CD9-301 - Erosion Dining Table - Round/Kidney Base
Call for Price
Crossing Small Bench, Navy
Call for Price
Clyde Modular Sofa
Modular sofa with a deep, relaxed seat and an elegantly curved, tight-upholstered silhouette; low wood legs keep the profile streamlined.
"*" indicates required fields
Description
Sometimes a sofa just fits your lifestyle, and this is it! The deep, relaxed seat of the Clyde Modular Sofa invites family and friends to gather and kick back. The elegantly curved back and arms are enhanced with tight upholstery and low wood legs.
Additional information
| Weight | 250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 119 × 31 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | Modern |
| Collection | Clyde |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Clyde Accent Chair
Clyde Leather Accent Chair
Clyde Leather Armless Swivel Chair
Clyde Leather Modular L-Shaped Sectional
Clyde Leather Modular L-Shaped Sectional
Clyde Leather Modular L-Shaped Sectional
Clyde Leather Ottoman
Related products
New Traditions Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.