
Catalina Fabric Reclining Loveseat with Console
Call for Price

Kingsport Chest 7
Call for Price
Custom Blends Sofas
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Blend Down |
|---|---|
| Standard Wood Finish | MLS |
| A Pillow Count | 2 |
| A Pillow Width | 20.0 |
| A Pillow Height | 20.0 |
| B Pillow Count | |
| B Pillow Width | 0.0 |
| B Pillow Height | 0.0 |
| Kidney Pillow Count | |
| Kidney Pillow Width | 0.0 |
| Kidney Pillow Height | 0.0 |
| Extra Pillow Count | |
| Extra Pillow Width | 0.0 |
| Extra Pillow Height | 0.0 |
| Style Arm Height | 27.0 |
| Style Seat Height | 20.0 |
| Style Between Arms | 22.0 |
| Style Cubes | 68.0 |
| Style Units | 184.0 |
Additional information
| Weight | 72.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 92 × 40 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Custom Blends |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Custom Blends Chairs
Custom Blends Chairs
Custom Blends Chairs
Custom Blends Sofas
Related products
Studio C Essentials Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.