Jamestown Sofa
Chesterfield‑style fabric loveseat with deep seats and clean lines, sized to anchor smaller rooms. Available in a wide range of in‑store fabric colors and textures.
"*" indicates required fields
Description
A Chesterfield-style classic, the fabric Jamestown Loveseat is grand in scale and could even be main seating in a smaller room. Deep cozy seats and clean lines update the look and all Jamestown pieces are available in a wide range of fabric colors and textures in store.
Additional information
| Weight | 136 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 75 × 28 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Bone |
| Style | Traditional |
| Collection | Jamestown |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Jamestown Chair
Jamestown Leather Chair
Jamestown Leather Chair
Jamestown Leather Ottoman
Jamestown Ottoman
Jamestown Sofa
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
Craftmaster Essentials Sofas
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.