Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Call for Price
Plymouth Gray Pair of Upholstered Arm Dining Chairs
Call for Price
Keene Mid-Size Sofa
"*" indicates required fields
Description
Updating a European Modernist style, Keene makes a dramatic architectural statement in your home, with 7 1/2″ wide track arms and low-profile block feet. On its sofas and chairs, weltless box cushions rest against an extended back rail and are supported by our durable eight-way hand-knotted springs.
Additional information
| Dimensions | 37 × 79 × 35.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Leather |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio C Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Stressless® Buckingham (L) 3 seater High back
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.