Normandy Pair of Upholstered Dining Chairs
Call for Price

Lexi Left-Hand Facing Apartment Sofa
Call for Price
LR-7100-1 – Great Room Leather Configurable Large Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Loose Boxed Back Pillows |
|---|---|
| Back Fill | Everloft |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Down Plush |
| Notes | Must Select Depth 36, 40, 44 or 48 |
| Volume | 145 cft |
| Weight | 314 lb |
| Leather | 401 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 29.75 yrd |
Additional information
| Weight | 314 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 123 × 33.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.