Martine Chair
Call for Price
Devon Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
Call for Price
Martine Skirted Pillowback Sofa
"*" indicates required fields
Description
The Martine Collection’s theme of soft edges and calming curves carries on into its upholstered pieces. Just as the Skirted Pillowback Sofa’s curled arms sweep up to its gently curved back, a luxuriously tailored waterfall skirt with mitered front corners drapes beautifully around the back to the floor. Two broad seat cushions and loose, plush back pillows invite you to sink in and stay.
Additional information
| Dimensions | 39 × 88 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Cream |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.