Origins Upholstered Side Chair - 800 Clay / 7617-91 Linen
Call for Price
Shaker Writing Table - 6016X
Call for Price
New Traditions Sofa 702950
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
A showstopping style with so many lux details deserves a special place in your home. This sofa features loose box border backs and nail head trim that frames the piece on the arms and base. 2 pairs of toss pillows, low block feet and standard with our Comfort Soft seat cushions. Also available with a bench seat cushion using style number 702970. Matching loveseat, Chair 1/2, and Ottoman also available.
Additional information
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 93 × 40 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.