2034-84 Flynn Sofa
Call for Price
2084-85 Peretti Sofa
$7,862.00 Original price was: $7,862.00.$5,098.99Current price is: $5,098.99.
2036-92 Ryland Sofa
"*" indicates required fields
Description
We still build upholstery exactly like our founders taught us, employing the time-honored tradition of 8-way hand tied spring systems. Every piece uses American-grown hard-wood ensuring maximum strength and longevity. 100% of our kiln-dried maple is grown in AHMI-certified sustainable hardwood forests. Dimensions: OUTSIDE: L 93″ D 41″ H 36″ INSIDE: L 86.5″ D 22″ H 19″ SEAT: H 18.5″ ARM H 22″
Additional information
| Dimensions | 93 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Wesley Hall |
| Color | Gray |
| Collection | Ryland |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
Craftmaster Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.