Josephine Entertainment Center
Call for Price
Casual Dining Urban Hutch
Call for Price
Orchard Street Power Motion Sofa
"*" indicates required fields
Description
The Orchard Street Power Motion Sofa looks like an heirloom at a glance, but its Arts and Crafts style disguises state-of-the-art motion and wall-hugging technology. It features long, graceful bowed arms with slatted sides, plus a bustle back that adds contemporary comfort. Available in four top-grain Colman leathers for Express Ship.
Additional information
| Dimensions | 40 × 87 × 39.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Recline, Recline, Wood |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.