Stressless® Anna A2 2 seater with 1 Power
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
146782109420909004040050
Category: Sofas
Tags: Cream, Customizable, Paloma - Beige, Sofas, Stressless
Description
Stressless® Anna is an elegant sofa with the possibility of motorised functionalities in each seat. You can choose between a manual adjustment of the headrest or a built-in power mechanism that unfolds the integrated footrest and provides a highly elevated position of the legs – distributing the body weight more evenly for maximum relaxation. The Stressless® Anna sofa has a wide range of options for customisation of design, size, and functionality.
Product Details
| Motor | 2 seater, Power right |
|---|---|
| Material | Leather |
| Color | Paloma – Beige |
| Leg Design | Steel bow A |
| Leg color | Polished |
| Battery | No |
Additional information
| Dimensions | 40.55 × 71.65 × 33.86 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Cream |
| Detail Color | Paloma – Beige |
| Style | Contemporary |
| Collection | Stressless® Anna A2 |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Stressless® Anna A2 2 seater PMCenter with Long Seat (M) Manual
Stressless® Anna A2 3 seater PMM with Long Seat (M) Manual
Stressless® Anna A2 C12 PCenterCMM
Stressless® Anna A2 C12 with EndBack left MMCMP
Stressless® Anna A2 C22 PMCMP
Stressless® Anna A2 C22LS PMCMM Long Seat (M) Manual
Stressless® Anna A2 chair with Power
Stressless® Anna A2 EndBack left PCMcenterP Long Seat (M) Manual
Related products
Studio C Essentials Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |

















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.