Brentwood Bookcase(No Lock) Cherry
Call for Price
Granada Round Mirror
Call for Price
Athena Woven N-dura Resin Wicker Outdoor Lounge Chair
"*" indicates required fields
Description
The Athena Lounge Chair brings timeless beauty to outdoor spaces. This wicker patio chair features an aluminum frame completely covered by weather-resistant N-Dura™ resin wicker for durability and strength. Elegantly styled with plushly cushioned seating.
Additional information
| Weight | 23.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.75 × 28.5 × 36.625 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Black |
| Detail Color | Black, Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Athena |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Athena N-dura Resin Wicker Outdoor Sofa
Athena Woven N-dura Resin Wicker Outdoor Arm Chair
Athena Woven N-dura Resin Wicker Outdoor Bar Stool
Athena Woven N-dura Resin Wicker Outdoor Side Chair
Related products
Hearst Outdoor Accent Chair
Livia Outdoor Armless Chair
Michelle Outdoor Accent Chair
Nico Outdoor Lounge Chair
Raylan Outdoor Accent Chair
Roma Lounge Chair
Tropic Outdoor Lounge Chair, Mocha
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tropic |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.