Brentwood Bookcase(No Lock) White Oak
Call for Price
Serna Oval Mirror, Black
Call for Price
Provance Cast Aluminum Outdoor Chaise Lounge Wheels Included
"*" indicates required fields
Description
The styling of the Provance Chaise Lounge evokes the relaxed elegance of the South of France. The chaise features a double latticework design, scooped high back, and never-rust cast aluminum construction that is finished in an architectural-grade powder coating that is exceptionally weather resistant. This gracefully styled chaise mixes well with a variety of metal patio sets. This item is designed to be enjoyed either with or without a cushion. Please designate your choice in the below “Select a Cushion” dropdown.
Additional information
| Weight | 68.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.375 × 31 × 41.75 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Black |
| Detail Color | Black, Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Provance |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Provance Aluminum Arm Chair
Related products
Hearst Outdoor Accent Chair
Livia Outdoor Armless Chair
Michelle Outdoor Accent Chair
Podium Outdoor Armless Chair
Havana Cane N-dura Resin Wicker Swivel Lounge
Savannah Wicker Outdoor Streamer Adjustable Chaise Lounge
Tropic Outdoor Lounge Chair, Mocha
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tropic |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.