Aston Outdoor Accent Chair
"*" indicates required fields
Description
With sustainably harvested Grade-A teak wood and premium Olefin fabric, the Aston Accent Chair in Natural/Gray combines durability with thoughtful craftsmanship. Its clean lines and plush seating redefine outdoor lounging with timeless style and eco-conscious design.
Product Details
| Overall Dimensions | 43”W x 36”D x 33”H |
|---|---|
| Materials | Grade-A Teak Wood, 100% Olefin |
| Weight | 88 lbs |
Additional information
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 43 × 33 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Aston |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.