D13-101-2 – Del Mar Outdoor Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Upholstery, Stainless Steel, Marine Grade Frame |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Driluxe |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Notes | TP’s are not standard on the Del Mar sofa. |
| Volume | 71 cft |
| Weight | 140 lb |
| Cartons | 1 |
| C.O.M. (*) | 18.25 yrd |
Additional information
| Weight | 140 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 84.5 × 36.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | White |
| Style | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Aria Outdoor Sofa
Grover Outdoor Sofa
Rustic Sofa
| Brand | Summer Classics |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Metal |
| Style | Casual, Coastal, Transitional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.