D13-101-2 - Del Mar Outdoor Sofa
Call for Price
36 x 36 Square Table Top w/ 30" Shaker Leg - T-3636T
Call for Price
Roan Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Natural clay, taupe, white, and charcoal tones work together to create a unique artisan-crafted look for this table lamp. The ceramic base is accented by antique brass finished details. The hardback drum shade is covered in a white linen fabric. Glaze colors and designs may vary slightly adding to the authenticity and character of the piece.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Roan |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.