
Moorbank Table Lamp
$120.00 Original price was: $120.00.$78.00Current price is: $78.00.

Arlomore Table Lamp
$120.00
Covybend Desk Lamp
"*" indicates required fields
SKU:
L734332
Category: Outlet Home Decor
Description
Brilliant in its minimalist form, this desk lamp suspends on its exposed bulb in one sleek swoop. Constructed of metal, the compact, lightweight lamp is portable and features a single USB charging port. We see it glowing bedside, on a bookshelf or on either end of a credenza.
Additional information
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.38 × 10.13 × 23.88 in |
| Color | Gold, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Series Features | Gold finished metal desk lamp. (1) USB charging port. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended- 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 16.5 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Gray finished glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Lemmitt Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.38 × 15.38 × 14.5 in |
| Color | Amber, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Amber finished art glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dorahton Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 16.25 × 18 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Teal |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Series Features | Teal and gray finished art glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Airdon Table (Set of 3)
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 40.5 × 9.13 in |
| Color | Bronze Finish, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Table frame made with tubular metal and finished in an aged bronze color. Table top made with wire brushed ash veneer finished in a graphite color finish. Modern cantilever design on versatile moderate scaled rectangular tables. |
| Brand | Ashley Furniture |
Oslember Accent Table
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 20 × 29.75 in |
| Color | Brown/Beige, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Accent Table. Constructed of veneer, solid and engineered woods in white finish. Antique bronze finished metal drawer pull. 1 drawer and 2 removable woven baskets. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kerrus Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.63 × 18.5 × 17.63 in |
| Color | Brown, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Rattan |
| Shade | Medium |
| Series Features | Natural rattan and metal table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Amadell Floor Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.88 × 19 × 12.25 in |
| Color | Black/Gold Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Black and gold finished metal floor lamp. Metal drum shade. Pull chain switch. (2) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |










