Today’s Hours Getting Hours
Description
Bring home a burst of rustic design with this accent mirror. Naturally finished wood frame creates an appealing rhythm with its varying lengths.
Additional information
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35.88 × 4.63 in |
| Color | Brown/Beige, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural Finished Wood Accent Mirror. Sunburst Design. D-Ring Bracket for Hanging. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Watson End Table
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27.38 × 6.25 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Series Features | Made from ash veneers and hardwood solids. Clean design finished in dark brown stained finish. Overscaled cocktail table. |
| Brand | Ashley Furniture |
Oslember Accent Table
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 20 × 29.75 in |
| Color | Brown/Beige, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Accent Table. Constructed of veneer, solid and engineered woods in white finish. Antique bronze finished metal drawer pull. 1 drawer and 2 removable woven baskets. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jandoree Table (Set of 3)
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.25 × 51.75 × 10.38 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Brown/Black |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle, Square |
| Series Features | Urban casual design. Tops and lower shelves feature a laminated paper printed with replicated vintage barn wood over engineered wood substrate. Metal frames with rivet head details and a powder coat finish in an aged black iron coloration. Cocktail table has casters for mobility. |
| Brand | Ashley Furniture |
Nevilyn Table (Set of 3)
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 48.25 × 7 in |
| Color | Black/Gray, Gray/Black |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Urban contemporary design. Made with a decorative Melamine laminate, engineered wood substrate and metal frames. Tops and stretchers feature a replicated barn wood gray wood grain. Metal legs are finished with a durable matte black powder coat. The oval cocktail and matching round ends will pair nicely with smaller sofas and sectionals. Three-in-one pack. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dallson Floor Lamp
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 60.25 × 29 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Gray/Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Antique brown finished solid wood with heavy saw marks floor lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Engelton Accent Table
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 28.5 × 7.13 in |
| Color | Green, Green/Gold |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Series Features | Accent table. Constructed of green marble and antique gold finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kerrus Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.63 × 18.5 × 17.63 in |
| Color | Brown, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Rattan |
| Shade | Medium |
| Series Features | Natural rattan and metal table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |












