
Dashburn Sculpture
$160.00 Original price was: $160.00.$120.00Current price is: $120.00.

Meltland Vase
$280.00 Original price was: $280.00.$168.00Current price is: $168.00.
Montgain Wall Art
"*" indicates required fields
SKU:
A8000353
Category: Outlet Home Decor
Description
With its edgy appeal, this wall art draws the eye in with its dark tones. Varying colors are blended together in an abstract design, crafting the perfect piece to complete your contemporary living room or study.
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51.25 × 75 × 3.38 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, Multi, Red/Burgundy, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | Abstract design in shades tan, teal, navy, gold and black. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Acyn Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 15.25 × 12 in |
| Color | White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Series Features | White glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cartley Accent Table
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.63 × 25.63 × 6 in |
| Color | White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood in light brown and white resin inlay. Champagne gold finished metal. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ladstow Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 15.25 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Series Features | Textured black glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dorahton Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 16.25 × 18 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Teal |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Series Features | Teal and gray finished art glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Airdon Table (Set of 3)
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 40.5 × 9.13 in |
| Color | Bronze Finish, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Table frame made with tubular metal and finished in an aged bronze color. Table top made with wire brushed ash veneer finished in a graphite color finish. Modern cantilever design on versatile moderate scaled rectangular tables. |
| Brand | Ashley Furniture |
Braxmore Accent Table
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 26 × 6.5 in |
| Color | Brown/Beige, White, White/Light Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent table. Constructed of white marble, light brown solid mango and engineered wood and black finished metal. Marble and wood inlay top. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kerrus Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.63 × 18.5 × 17.63 in |
| Color | Brown, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Rattan |
| Shade | Medium |
| Series Features | Natural rattan and metal table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arrowrock Accent Bench
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 33.25 × 18 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, White/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Other, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Settee. Upholstered in a Cream Fabric with Gray Pin Stripe. Pillow Seat Back and Pillow Top Seat Cushion with Foam Core and Webbing Construction. Rubber Wood Legs with Dark Finish. |
| Brand | Ashley Furniture |










