Kelly Square Ottoman
Call for Price
Clock STOOLS 42437-26WE/1B75DDF4
Call for Price
709-629 – Mesa Wilcox Chairside Table
"*" indicates required fields
Description
The Wilcox features large cantilevered shelves that almost appear to float. Constructed of Oak Solids and veneer, it is a great multi-purpose piece that can serve as a side table in the living room or just as well beside the bed.
Product Details
| Material | Wire Brush Oak Veneers, Wire Brush Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Medium |
| Notes | Available in Cerused finishesOne fixed shelf and open shelf at base |
| Volume | 12 cft |
| Weight | 98 lb |
Additional information
| Weight | 98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30 × 25.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Denim Chairside Table
Maidstone Two-Drawer Side Table
| Dimensions | 26 × 23 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.