B1H-621 – Emerson Chairside Table – Brunette
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Walnut Solids, Poplar Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Available ONLY as shown: B1H Brunette finishSingle soft-close drawer with pewter finish hardware above open shelf |
| Volume | 17 cft |
| Weight | 92 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.75 × 24.75 × 25.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Maidstone Two-Drawer Side Table
| Dimensions | 26 × 23 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Santa Fe Side Table
| Dimensions | 23 × 29 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.