Modern Farmhouse Reid Counter Stool
$777.00 Original price was: $777.00.$518.99Current price is: $518.99.
Rectangle Chairside Table
$537.00 Original price was: $537.00.$338.99Current price is: $338.99.
Chairside Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of Poplar hardwood solid and Cherry veneer | Yes |
|---|---|
| Beveled-edge glass top | Yes |
| Center fixed shelf | Yes |
| Drawer has dovetail joinery, and ball bearing extension guides | Yes |
| Dimensions | 14.00″W X 25.00″D X 24.50″H |
| Weight | 72.75 lbs |
Additional information
| Weight | 72.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 14 × 24.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Champagne |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Maisie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Maidstone Two-Drawer Side Table
| Dimensions | 26 × 23 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Santa Fe Side Table
| Dimensions | 23 × 29 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.