Live Edge Table 4872T Solid
Call for Price
Tangled Up Indoor-outdoor Wall Decor
Call for Price
Messina Teak Square Outdoor Side Table 19. 25 In. W X 2 2.5 In. H
"*" indicates required fields
Description
Our Messina Side Table is a contemporary masterpiece crafted from sustainably harvested teak. This table features a unique chunky waterfall design, with seamlessly aligned panels that extend to the ground. Despite its solid appearance, it’s ingeniously hollowed to reduce weight, enhancing versatility without sacrificing style. Perfect for complementing various collections, its natural durability and elegant design offer timeless appeal and practicality for any outdoor space. Please note, that due to its high-quality center cut, and natural oils, teak will age gracefully without the help of cleaners and protectors.
Additional information
| Weight | 35.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.25 × 19.25 × 22.5 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Denim Chairside Table
Maidstone Two-Drawer Side Table
| Dimensions | 26 × 23 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Santa Fe Side Table
| Dimensions | 23 × 29 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.