Coastal Living Outdoor Edisto Cocktail Table
Call for Price
Hanover Roll Arm L-Shaped Sectional
Call for Price
CP9-6008 – Details Park Slope Cocktail Table – Nickel
"*" indicates required fields
SKU:
CP9-6008
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables, Silver
Description
The multi-level cantilevered top of our Park Slope cocktail table is reminiscent of Frank Lloyd Wright architectural designs with its floating Mozambique tops and brushed nickel base. Can be finished monochromatic or each top can be finished in its own unique finish. Also available with antique brass base.
Product Details
| Material | Metal, Mozambique Veneers |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | COMBO FINISH: Available as Top 1/Top 2/Top 3 combination ONLY.Note: If two Group A finishes are selected, use the Standard Combo price. If any of combined finishes is higher than Group A, use |
| Volume | 32 cft |
| Weight | 136 lb |
Additional information
| Weight | 136 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 46 × 18 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Silver |
| Style | Modern |
| Collection | Park |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
3377S – Luna Park Side Chair
3800C-2 – Park Swivel Counter Stool
CP9-6001 – Details Park Slope Cocktail Table – Brass
Related products
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.