Vander Solid Wood Square Dining Table - Tawny Brown
Call for Price
Devin Solid Wood Nesting Accent Tables
Call for Price
Devin Solid Wood Round Coffee Table
"*" indicates required fields
SKU:
51031749
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Classic Home, Cocktail & Coffee Tables, Khaki Mist
Description
A masterful blend of texture and craftsmanship, the Devin Tables pair the strength of oak wood with the delicate intricacy of handwoven cane. The open framework and curved edges create an airy, sculptural presence, balancing natural materials with modern sophistication for a timeless statement.
Product Details
| Overall Dimensions | 37”W x 37”D x 19”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer, Oak Wood, Cane |
| Colors | Khaki Mist |
| Weight | 53.3 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 4.25″ |
| Clearance Under Shelf | 4.25″ |
Additional information
| Weight | 53.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 19 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Khaki Mist |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Devin |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Devin Solid Wood Nesting Accent Tables
Devin Solid Wood Nesting Accent Tables
Devin Solid Wood Round End Table
Related products
Maidstone 28-inch Round Cocktail Table
| Dimensions | 28 × 28 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.