Durant Sideboard - 503 Lodge
Call for Price
Carolina Leather Track Arm Chair
Call for Price
Santa Fe Cocktail Table – 054 Aurora
"*" indicates required fields
SKU:
20-6460-054
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Stickley Furniture
Description
Casual Santa Fe has a grand scale that’s a match for our most generously sized sofas and chairs. Crafted of quartersawn white oak with rustic natural markings such as knots and surface checks, the tables feature V-grooved plank tops bounded by a stepped gallery with splined corner joints. On the Cocktail Table, strong splayed legs are joined with through-tenons and support a broad lower shelf.
Additional information
| Dimensions | 34 × 56 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Portfolio120 |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Amelia Chair
| Dimensions | 31 × 31 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Amelia Chair Leather
| Dimensions | 31 × 31 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
Kepner Lounge Chair
Kepner Ottoman
Winona Round Ottoman
Dearborn Cocktail Table – Oak / 508 Mink
Related products
Maidstone 28-inch Round Cocktail Table
| Dimensions | 28 × 28 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.