Emmett Leather Track Arm Lay Flat Manual Recliner
Call for Price
Maddie 4753 Power Wall Hugger Recliner w/USB Port
Call for Price
33H-721 – Tribeca Console – Tribeca
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids, American Walnut Veneers |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | 33H Tribeca finishThree drawers. Nickel finished brass ferrules.Tip restraint included |
| Volume | 46 cft |
| Weight | 106 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 36.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Tribeca |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
339-125 – Tribeca Uph Tall Hb (Block) Bed – Queen
339-125P – Tribeca Uph Tall Hb (Plain) Bed – Queen
339-126 – Tribeca Uph Tall Hb (Block) Bed – King 6/6
339-126P – Tribeca Uph Tall Hb (Plain) Bed – King
339-127 – Tribeca Uph Tall Hb (Block) Bed – Cal King 6/0
339-127P – Tribeca Uph Tall Hb (Plain) Bed – Cal King 6/0
339-203 – Tribeca Tall Drawer Chest
339-204 – Tribeca Bachelor Chest
Related products
Arleth Solid Wood Rectangle Console Table
| Dimensions | 27 × 94 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.