C9A-721 – Compositions Console Table
"*" indicates required fields
Description
This striking console features a reeded, gold leaf finished base with a beveled edge, clipped corner, marble top that sets just inside the wood profile. Stunning in a foyer, it also works for extra serving space in a dining room.
Product Details
| Material | Resin, Marble |
|---|---|
| Notes | Polished Volakas marble top on gold leaf finished base |
| Volume | 51 cft |
| Weight | 245 lb |
Additional information
| Weight | 245 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary Glam |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.