Today’s Hours Getting Hours
Back to products
Aspen Solid Wood Round Coffee Table
Call for Price
Durant Solid Wood Rectangle Console Table
"*" indicates required fields
SKU:
51031239
Category: Console Tables
Tags: black, Carbon Black/Weathered Cement, Classic Home, Console Sofas
Description
The Durant Occasional Set features sustainable reclaimed pine with FSC certification, combining a modern concrete-inspired surface with industrial detailing. Its clean lines and durable construction make it a versatile choice for stylish and functional living spaces.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 20”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Concrete Laminate,Reclaimed Pine |
| Colors | Carbon Black/Weathered Cement |
| Weight | 118 lbs |
Additional information
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 72 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Carbon Black/Weathered Cement |
| Style | Industrial |
| Collection | Durant |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.