Vail Console Table
"*" indicates required fields
Description
Catering to masculine and rustic styles, this console features natural reclaimed elm wood accented by a gray layered concrete surface. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character. Natural concrete will showcase variations in texture and finish.
Additional information
| Weight | 126 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Vail |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cypress Teak Root Console Table
| Dimensions | 20 × 70 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.