559-638 – Omni Lamp Table
"*" indicates required fields
Description
Shaped like a stylized flower petal, this tabletop shines with the streaks and swirls of clustered maple veneer. Four curved legs flare gently outward as they near the floor. Available in any Century finish, this table is also available as 55H-638 in our stocked Sable finish for quick shipping.
Product Details
| Material | Maple Solids, Cluster Maple Veneers |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | COMBO FINISH: Available as Top/Base combination ONLY.Open shelf at base. |
| Volume | 16 cft |
| Weight | 45 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 26.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Omni |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
3769R – Omni Executive Chair
559-166 – Omni Grace Bed – King 6/6
559-224 – Omni Drawer Commode
559-303 – Omni Large Rectangular Dining Table (Cluster Maple)
559-303-A – Omni Large Rectangular Dining Table W/Acrylic Legs (Cluster Maple)
559-304-A – Omni Large Rectangular Dining Table W/Acrylic Legs (Plain Maple)
559-305 – Omni Large Rectangular Dining Table (Figured Walnut)
Related products
End Table
Olmsted Round End Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.