709-607 – Mesa Boulder Bunching Table
"*" indicates required fields
Description
The Boulder Table is crafted of straight grained Oak veneer laid in varying directions to form this unique faceted bunching table.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | Available in Cerused finishes |
| Volume | 11 cft |
| Weight | 80 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 18.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.