Rhonda Round Leather Ottoman
Call for Price
Paperclip70 STOOLS 44070-26WE/1B60
Call for Price
849-627L – Milan Door Commode – Left Facing
"*" indicates required fields
Description
Figured veneers of American walnut (the tops) and satin walnut (the doors) enhance these right- and left-facing drum tables. Hardware finished in Soft Silver or Bronze. Available in a clear finish.
Product Details
| Material | Walnut Solids, Satin Walnut Veneers, American Walnut Veneers |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | NOTE: Soft Silver finish hardware standard, Bronze finish hardware optional and must be specified.Available in Clear finish.One adjustable shelf behind door. |
| Volume | 10 cft |
| Weight | 76 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.75 × 19.75 × 26.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Erabella Side Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.